Stor Perde

Stor perde kullanıldığı her mekana uyum sağlayan sade görünüşlü bir sistemdir. Stor perdeler bir çok farklı kumaş seçeneğine sahiptir. Polyester, keten, pamuklu kumaş çeşitleri dışında güneşi önleyici,filtre edici, gölgeleyici ve karartıcı özelliklere sahip farklı kumaş seçenekleri de mevcuttur. Tek başına kullanılabildiği gibi çeşitli perdelerle de kullanılabilir.

Kumaşları kendine özgü aprelidir. Kendi kataloğu dışındaki kumaşlarla kullanılamaz. Seçiminizi yaparken ihtiyacınıza yönelik kumaşları tercih etmelisiniz. Stor perde bir alüminyum boru üzerine kumaşın zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir sistemdir. Kumaşın gergin durmasını sağlamak amacıyla etek kısmında bir lama çubuğu yer alır.

Kumaş top eni 200 cm olduğundan perde bu genişlikten fazla üretilemez. Stor perdeler çok sayıda doku, desen ve renk seçeneğine sahiptir. Bu kumaşların eteklerine farklı kesimler uygulanabilir. İsteğe göre sutaşı ve işlemeli etek modelleri de dikilebilir. Coton ve polyester kumaşlar her alanda kullanılırken black-out kumaşlar genellikle iş yerlerinin toplantı salonları ve evlerin yatak odalarında tercih edilen kumaşlardır. Bu kumaşın arkası PVC malzemeyle kaplıdır.

Işığa karşı sıfır geçirgenliğe sahiptir. Güneşten etkilenmezler. Az miktarda güneş ısısını keserler. Stor perdelerde montaj profili kullanılarak uygulamanın yapılacağı zemindeki bozukluklar aşılabilir. Yan yana gelen iki perdenin kumaşları arasında 3 cm kadar mekanizmalardan kaynaklanan boşluk oluşacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Stor perdelerin temizliği silinerek yapılabilir. Kumaşların yıkanma özelliği yoktur. Sebebi apreli (kimyasal işlemden geçmiş) olmalarıdır. Zamanla kirlenen kumaşlar mekanizma sabit kalmak üzere yenisiyle değiştirilebilir.

Zebra Stor Perde
Zebra perdeler stor perde kategorisinde yer alan zebra görünümü ile zebra ismini almış çizgili mekanik perde sistemleridir. Zebra perdeler hem gece hem gündüz kullanılabilen perde sistemleridir.

Zebra perdeler kolay kullanım itibari ile çoğu kullanım alanlarında rahatlıkla tercih edilebilir. Bu perdeler iş yerleri , ofis vb. kullanım alanları içinde kullanışlı ve modern perdelerdir.

Ahşap Stor Perde
Ahşap stor perdelerin ana malzemeleri uzak doğuda yetişen Ramin ağacı ve Bambu bitkisinden üretilir. Ahşap stor perdeler birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri ile modern dizayn edilmiş yaşam alanlarında dekoratif amaçlı kullanılabilirler. Ahşap stor perdelerin güneş ışığını kesme özelliği vardır ve tamamen kapalı olduğunda tül görevi görür. Doğal bir malzeme olduğundan hava değişimlerinden etkilenmez.

Yorum yapın